Jau kuris laikas pasaulio mokslininkai, tyrinėjantys kosminę erdvę, kalba apie paslaptingąją planetą X. Teigiama, jog ši planeta, susiformavusi kitoje sistemoje, juda link mūsų. Kokios viso to pasekmės?

Praėjusių metų sausį du mokslininkai Konstantinas Batyginas ir Michaelas E. Brownas pribloškė visą tyrėjų bendruomenę – jiedu pateikė duomenis, kurie rodo, kad Saulės sistemoje egzistuoja dar viena, iki šiol neatrasta planeta X. Pasak mokslininkų, ši planeta bent 10 kartų didesnė už Žemę. Remdamiesi šių tyrėjų atradimu, kiti mokslininkai pateikė tolimesnes išvadas dėl planetos atsiradimo ir galimo poveikio mūsų sistemai. Pavyzdžiui, astronomas Jamesas Vesperis kartu su komanda nusprendė patikrinti hipotezę dėl planetos susidarymo kitoje sistemoje. Taip pat, buvo paskaičiuoti 156 skirtingi Saulės ir galimo objekto variantai, keičiant paslaptingosios planetos greitį bei judėjimo kryptį. Toks eksperimentas parodė, jog planeta X juda pakankamai lėtai ir tai neleis Saulės traukai jos sustabdyti bei „prijungti“ prie kitų savo palydovų.

Įdomu ir tai, jog mokslininkų teigimu, siekiant išvengti kardinalių Saulės sistemos pokyčių, planetos X dydis neturėtų viršyti Neptūno. Priešingu atveju, galimos kol kas dar nenuspėjamos pasekmės.

Bet kokiu atveju, tikslius duomenis apie planetos X judėjimo trajektoriją, greitį ir kitas charakteristikas bus galima sužinoti tik tuo atveju, jeigu bus atrasta tariamoji devintosios planetos orbita. O kol kas vertėtų laukti mokslininkų, dirbančių šioje srityje, rezultatų.

LEAVE A REPLY