Sausas oras namuose ir jo pasekmės

0
12958
Sausas oras

Atėjus šaltajam metų laikui, nedaug kas suteikia tiek džiaugsmo, kaip grįžimas į jaukius ir šiltus namus. Tačiau laukdami įkaitusių radiatorių dažnai pamirštame, jog žiemos metu sergame ne tik dėl žvarbaus oro lauke, aplinkinių perduodamų virusų, bet ir dėl itin sauso oro šildomose patalpose.

Visų pirma, šiluma namuose gali sąlygoti kelių papildomų kilogramų priaugimą. Dėl šios priežasties rekomenduojama bent du kartus per dieną atidaryti langus ir atvėsinti temperatūrą namuose iki 15-17 laipsnių. Pasak LSMU profesoriaus Alvydo Unikausko, tai leidžia organizmui deginti kalorijas, kadangi pats kūnas gamina šilumą, siekdamas optimalios jo temperatūros.

Vertėtų nepamiršti, jog visuose namų kambariuose oro temperatūra turėtų būti vienoda ar bent jau panaši. Dideli kontrastai labiausiai kenkia žmonėms, turintiems problemų su širdies raumenų kraujotaka, kadangi staigūs temperatūrų pokyčiai siaurina širdies kraujagysles.

Taip pat, sausas oras namuose gali turėti neigiamos įtakos ir regėjimui. Riebalų sluoksnis, saugantis akis nuo išsausėjimo, šildomo ir sauso oro dėka pradeda garuoti, todėl pradeda perštėti akis, jos išsausėja.

Galiausiai, pernelyg sausas oras sausina kvėpavimo takus. Šiuo atveju vertėtų pasirūpinti drėgme namuose. Tai galima padaryti prie radiatorių pastačius dubenį su vandeniu ar įsigijus daugiau kambarinių augalų, garinančių vandenį per lapus. Oro drėkintuvai taip pat gali padėti. Šiandien galima įsigyti ir tokių drėkintuvų, kurie nustato drėgmės lygį patalpose ir, jos trūkumo atveju, automatiškai pradeda veikti.

LEAVE A REPLY