Google projekto pavadinimas „mažas“, tačiau tikslas – „didelis“

0
4194
Wycheproof projektas

Google parengė Wycheproof projektą, apimantį saugumo testus, kurių metu tikrinamos kriptografinės programinės įrangos bibliotekos, siekiant nustatyti jų silpnąsias vietas.

Google nuomone, mažos klaidos gali turėti katastrofiškų padarinių. Projekto tikslas – nustatyti „itin dažnai pasikartojančias“ klaidas atvirų šaltinių kriptografinėse bibliotekose. Tokiose bibliotekose programinė įranga užkoduoja ir apsaugo duomenis, kurie saugomi prietaisuose arba perduodami internetu.

Google mano, kad šis tikslas yra įgyvendinamas. Todėl šiam projektui buvo duotas Australijoje esančio žemiausio pasaulyje užregistruoto kalno Wycheproof pavadinimas. „Kuo mažesnis kalnas – tuo lengviau į jį užlipti“, teigia Google.

Šiuo metu pagal Wycheproof projektą jau atlikta 80 testų, kurių metu aptikta daugiau nei 40 saugumo klaidų. Bendrovė kviečia ir kitus prisijungti prie šio projekto. Tačiau sėkmingai atliktas testas nereiškia, kad biblioteka yra visiškai saugi. Jis rodo, kad biblioteka apsaugota nuo išpuolių, kuriuos gali aptikti Wycheproof projektas.

Google taip pat pareiškė, kad Wycheproof projektas padeda taupyti laiką, nes suteikia galimybę projekto vykdytojams ir vartotojams greitai pasitikrinti, ar jų laboratorijos yra apsaugotos nuo didelio skaičiaus žinomų išpuolių, ir jiems nereikia raustis šimtuose mokslinės literatūros puslapių, kad gautų tą patį rezultatą.

LEAVE A REPLY