Naujas rekordas! Robotas sudėlioja Rubiko kubą greičiau nei per sekundę

0
4220

Sudėlioti Rubiko kubą – įspūdinga užduotis. Dabar robotas gali tai padaryti per rekordiškai trumpą laiką – jis išsprendžia 3D mįslę beveik 10 kartų greičiau už žmogų, pripažintą šios srities pasaulio rekordininku.

Vos per pusę sekundės (0.637 sek.) „Sub1 Reloaded“ robotas sudėlioja kiekvieną Rubiko kubo sieną iš vienos spalvos. Ankstesnis 0.887 sek. rekordas priklauso tai pačiai senesnės versijos mašinai su kitokiu procesoriumi.

Šią savaitę Miunchene vykusioje Elektronikos prekybos mugėje Vokietijos technologijų bendrovė „Infineon“ pristatė šį rekordą, norėdama pademonstruoti savo autonominio valdymo automobilių technologijos pavyzdį. Bendrovė pateikė vieną iš „Sub1 Reloaded“ roboto mikroschemų.

„Kad mašina galėtų išspręsti tokią itin sudėtingą mįslę, reikia didžiulės kompiuterinės galios,“ teigiama „Infineon“ pranešime. „Sub1 Reloaded“ roboto atveju automatiniam valdymui buvo naudojamas „Infineon“ AURIX™ mikroprocesorius, panašus į tą, kuris naudojamas pagalbos vairuotojui sistemose.“

Anot „Infineon“ Rubiko kubo spalvotų kvadratėlių kombinacijų iš viso yra 43 kvintilijonai. Tokiu kubų skaičiumi būtų galima padengti visą žemę 275 sluoksniais, kurių aukštis būtų 65.6 pėdos (20 metrų).

Paspaudus mygtuką, robotas pradėjo vykdyti užduotį. Ant roboto esančių daviklio kamerų pagalba kompiuteris galėjo sekti, kaip dėliojamas kubas. Tada kompiuterinis lustas arba, kaip jį pavadino „Infineon“, mašinos „smegenys“ surado greičiausią sprendimą. Komandos įvykdyti sprendimą buvo perduotos į šešias automatiškai valdomas rankas.

Kadangi kiekvieną Rubiko kubą sudėlioti galima per 20 ėjimų, „Infineon“ inžinierius Albert Beer nesukūrė kompiuterio, kuris naudotų mažiausią skaičių ėjimų. Kompanijos teigimu, mašina buvo užprogramuota pasiekti geriausiam laikui, todėl „Sub1 Reloaded“ robotui buvo leista atlikti papildomus ėjimus, kad pasiektų savo tikslą.

LEAVE A REPLY