Imunitetas ir mityba šaltuoju metų laiku

0
4545
Sveika mityba žiemą

Vos tik už lango nukrinta oro temperatūra, pakyla vėjas, prasideda lietus ir iškrenta pirmasis sniegas, sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigas užplūsta daugybė peršalimo ligomis besiskundžiančių žmonių. Nors dažniausiai pacientai savo sveikatos negalavimus suverčia šaltiems ir labai permainingiems orams arba aplinkiniams, kurie sirgdami lankosi viešose vietose – vis dėlto, tai nėra vienintelės ir pagrindinė priežastys, kurios lemia dažnesnius susirgimus žiemą.

Visų pirma, jei norime rečiau sirgti, turime pagalvoti apie savo imuninę sistemą ir kasdienius mitybos įpročius. Žinoma, tuo reikėtų pradėti rūpintis ne tik tuomet, kai prasideda šaltasis metų laikas – imuninę sistemą reikia stiprinti ištisus metus.

Pastebima, kad nemaža dalis žmonių vadovaujasi klaidinga nuomone, manydami, kad imuninę sistemą galima stiprinti tik vartojant maisto papildus. Deja, bet tai turėtų būti tik viena iš sveikos gyvensenos sudedamųjų dalių. Maisto papildai negali būti pagrindas viso jūsų imuniteto stiprinimui – tai gali būti tik priedas.

Imuniteto stiprinimas
Imuninės sistemos stiprinimu rūpinkitės visus metus.

Todėl didžiausią dėmesį turėtumėte skirti tam, ką kasdien valgote. Būtent iš maisto produktų gauname didžiausią kiekį mūsų organizmui reikiamų vitaminų ir mineralų, todėl jei dienos bėgyje nesuvartosime pakankamai reikiamų sveikų kalorijų, negalėsime apsaugoti savo organizmo nuo įvairių aplink mus kasdien sklandančių virusų.

Be to, kiekvieną dieną žmogaus organizmas susiduria su įvairiais neigiamais veiksniais, dėl kurių jis silpsta ir tampa mažiau atsparus, todėl subalansuotos ir sveikos mitybos pagalba galime atstatyti energijos balansą, paskatinti ląstelių atsinaujinimo procesus, organizmą prisotinti būtiniausiais vitaminais ir kitomis maistingosiomis medžiagomis bei sustiprinti natūralią organizmo apsauginę funkciją.

Nereikėtų manyti, kad sveika mityba yra apibūdinama tik kaip lapinių daržovių valgymas – tai stereotipinė nuomonė, kuri yra viso labo tik mitas. Sveiką mitybą sudaro tinkamas kiekis (kuris priklauso nuo žmogaus amžiaus, svorio ir kitų individualių veiksnių) angliavandenių, baltymų ir riebalų. Be to, labai svarbus ir valgymų skaičius. Norint nejausti alkio, tačiau taip pat ir nepersivalgyti, kasdien reikėtų valgyti 5-6 kartus. Be abejo, maisto porcijos tokiu atveju turėtų būti normuotos. Tokiu atveju mūsų organizmas lengviau įsisavina visas iš maisto gaunamas naudingąsias medžiagas.

Vartotojus dažnai domina maisto produktai, kuriuos vartojant galima efektyviai sustiprinti savo imuninę sistemą, tačiau reikėtų suprasti, kad paslaptis slypi kompleksiniuose sprendimuose. Tai reiškia, kad jūsų kasdienę mitybą turėtų sudaryti labai įvairūs maisto produktai, t.y. daržovės, grūdinės kultūros, vaisiai, riešutai, žuvis, jūros gėrybės, vištiena, kalakutiena, liesa jautiena, kiaušiniai ir kt. Kuo įvairesni ir sveikesni bus jūsų suvartojami maisto produktai, tuo daugiau reikiamų vitaminų ir mineralų gaus jūsų organizmas, tokiu būdu sukurdamas stipresnę ir efektyvesnę apsaugą nuo įvairių virusinių ir peršalimo ligų.

LEAVE A REPLY