Jūsų šuns imuniteto stiprinimas

0
3914
Šuns imunitetas

Daugeliui iš mūsų yra įprasta kasmet prieš prasidedant žiemai pastiprinti savo imuninę sistemą, geriant vitaminą C, D ir kitas naudingas bei mūsų organizmui reikiamas medžiagas. Tuo tarpu labai didelė dalis vartotojų pamiršta apie savo auginamus šunis, kurių imunitetui taip pat reikia pagalbos. Nemanykite, kad tik žmonės gali būti pažeidžiami gripo ir kitų peršalimo ligų. Todėl jei norite, kad jūsų augintinio imunitetas būtų tvirtas, nepamirškite šių svarbių detalių.

Pakankamas fizinis aktyvumas

Iki šiol savo augintinį į lauką vesdavote vos penkioms ar dešimčiai minučių du kartus per dieną? Tai yra labai didelė klaida, kurią daro daugybė šunų augintojų. Kiekvienam šuniui, kad ir kokios jis veislės bebūtų, reikia pakankamo fizinio aktyvumo. Žinoma, šunų aktyvumo lygis labai skiriasi, tačiau jei norite, kad jis būtų energingas ir sveikas, pasirūpinkite reguliariais ir ilgais pasivaikščiojimais gryname ore. Be to, būtų naudinga pasidomėti įvairiais fiziniais pratimais, kuriuos jūsų augintinis galėtų atlikti ne tik lauke.

Subalansuota sveika šuns mityba

Ne tik žmonėms reikia rūpintis kasdieniais mitybos įpročiais. Norint, kad jūsų šuo augtų sveikas ir būtų žvalus bei energingas, reikia pasirūpinti jo subalansuota kasdiene mityba. Jei iki šiol pirkote patį pigiausią šunų maistą, pats metas tokių įpročių atsisakyti. Įprastai tokiame maiste nėra reikiamo kiekio vitaminų ir mineralų, todėl jūsų augintinis ilgainiui gali susidurti su įvairiomis sveikatos problemomis. Norint to išvengti, reikėtų daug dėmesio skirti jūsų šuns veislę, amžių, fizinio aktyvumo lygį ir sveikatos būklę atitinkančio maisto pasirinkimui.

Šuns mityba
Norint, kad jūsų augintinis būtų žvalus ir sveikas – būtina subalansuoti jo mitybą.

Vitaminai ir mineralai

Jei iki šiol naudojote kokybišką ir subalansuotą jūsų šuns veislei puikiai pritaikytą maistą, tačiau vis dažniau pastebite, kad jis neturi energijos ir neretai serga – duokite ir šunims skirtus papildus (įvairius vitaminus ir mineralus). Žinoma, dėl šių papildomų priemonių pasirinkimo reikėtų pasitarti su specialistais.

Skiepai

Kiekvienas šuo turėtų būti reguliariai ir laiku skiepijamas. Šuo kasdien kontaktuoja su įvairiais aplinkos veiksniais, todėl natūralu, kad lygiai taip pat kaip ir mes, jis gali lengvai užsikrėsti įvairiomis ligomis. Pasitarkite su savo šuns veterinaru, kuriuos skiepus jūsų šuns atveju būtų rekomenduojama pasirinkti.

Profilaktinė apžiūra

Klaidinga manyti, kad pas veterinarą savo šunį reikėtų vesti tik tuomet, kai jis ima negaluoti. Praktika rodo, kad reguliari profilaktinė šuns sveikatos būklės apžiūra padeda išvengti daugybės galimų negalavimų.

LEAVE A REPLY