Kaip valdyti pyktį santykiuose?

0
3332
Pyktis santykiuose

Paradoksalu, tačiau ne veltui sakoma, kad sunkiausia gerai sutarti su tais, kuriuos mylime labiausiai. Šalia šių žmonių jaučiamės savimi, todėl mažiau varžomės ir esame linkę parodyti tikruosius savo veidus ir emocijas. Liūdna tai, jog dažnai nesulaikome pykčio ir išsiliejame ant artimųjų, nepriklausomai nuo to, ar jie to nusipelnė, ar ne. Todėl itin svarbu išmokti tvarkytis su pykčiu ir puoselėti tvirtus bei kantrybe pagrįstus santykius. Kaip tai padaryti?

Visų pirma, mokykitės išklausyti. Net ir karščiausios diskusijos metu gebėti išklausyti oponento argumentus – brandžios asmenybės savybė. Sukaupkite visas jėgas ir bent akimirkai suvaldykite kylančias emocijas – gali būti, jog artimojo žodžiuose išgirsite bent dalelę tiesos.

Nesipykite šalia kitų žmonių. Sukilus emocijoms, galite pamiršti kur esate ir pradėti aiškintis santykius viešoje vietoje, matant nepažįstamiems ar dar blogiau – jūsų vaikams. Jeigu neturite laiko ir galimybių išsiaiškinti santykių ramioje vietoje, atidėkite diskusiją vėlesniam laikui – emocijos bus nuslūgusios, o pokalbis vertingesnis.

Kalbėkite apie tai, kas kelia nerimą. Dažniausia konfliktų priežastis – atvirumo trūkumas. Čia turima omenyje tai, jog ilgą laiką užgniaužiant pyktį ar liūdesį dėl santykių vystymosi, visa tai gali prasiveržti dėl tokios nekaltos detalės kaip indų neišplovimas. Norėdami to išvengti, kaip įmanoma greičiau pasidalinkite nerimą keliančiais jausmais tada, kai jie kyla, o ne praėjus savaitei ar dar blogiau – keliems mėnesiams.

LEAVE A REPLY