Teisėjas nusprendė, kad Dylann Roof nusipelnė mirties bausmės už žudynes Pietų Karolinoje

0
4362
Dylann Roof

Penktadienį federalinis teisėjas nusprendė, kad Dylann Roof yra pakaltinamas ir kitą savaitę bus teisiamas už tai, kad pernai Pietų Karolinos bažnyčioje nušovė devynis juodaodžius.

JAV apygardos teisėjas Richard Gergel savo sprendimu suteikė galimybę prisiekusiesiems pirmadienį priimti sprendimą šioje byloje.

Teisėjas atidėjo teismo procesą po to, kai Roof advokatai pareiškė, kad vaikinas arba nesupranta jam pareikštų kaltinimų arba negali padėti advokatams jį apginti.

Federalinis teismas kaltina Roof (22) neapykantos nusikaltimu, trukdymu religijai ir kt. už tai, kad jis 2015 m. birželį afroamerikiečių bažnyčioje JAV Čarlstono mieste iššaudė žmones.

Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai Gergel užbaigė skubiai sušauktą dviejų dienų teismo posėdį, vykusį už uždarų durų.

Tačiau Gergel sprendimą nulėmusios tikslios priežastys, liudininkų parodymai ir faktai nežinomi. Kaltinamojo advokatai nepasakė, dėl ko jie suabejojo Roof pakaltinamumu, o teisėjas dėl tos pačios priežasties nepaskelbė savo išvadų, leisdamas teismo posėdyje dalyvauti tik Roof, jo advokatams, prokurorams, teismo pareigūnams ir liudininkams, nors taip būna labai retai. Roof kalbėjosi su psichologu, tačiau šio pokalbio metu gauta informacija neleidžiama pasinaudoti jo teismo procese. Ji gali trukdyti prisiekusiesiems priimti teisingą sprendimą.

Nors Gergel buvo pažadėjęs savo sprendimą paskelbti praėjusią savaitę, tačiau jis to taip ir nepadarė.

Roof pakaltinamumo vertinimo posėdžio metu Gergel priėmė sprendimą išklausęs psichologo James Ballenger, keturių neįvardytų liudininkų ir trijų prisaikdintų liudininkų parodymų. Ballenger užbaigė Roof psichologinį tyrimą po kelių dienų.

Anot policijos, Roof  beveik valandą sėdėjo afroamerikiečių bažnyčioje maldų ir Biblijos kambaryje, kuriame taip pat buvo jo pastorius ir dar 11 žmonių, paskui išsitraukė ginklą iš maišo, kurį atsinešė su savimi, ir paleido seriją šūvių į žmones.

Roof laidė rasistinius įžeidinėjimus šešioms moterims ir trims vyrams, kurių nužudymu yra kaltinamas, ir trims žmonėms, kuriuos paliko gyvus. Jis sakė palikęs pastaruosius gyvus tam, kad jie galėtų papasakoti pasauliui, kad jis tai padarė dėl neapykantos juodaodžiams.

Valstijos teismas pripažino Roof pakaltinamu, o prokurorai planuoja surengti antrą teismo posėdį už devynių žmonių nužudymą.

LEAVE A REPLY