Pastaruoju metu skundžiatės suprastėjusia sveikata? Norite griebtis vaistų? Galbūt verta pagalvoti apie gyvenimo būdo keitimą? Keli patarimai geresnei jūsų sveikatai ir savijautai.

1. Stenkitės gerai išsimiegoti

Geras ir kokybiškas miegas yra būtinas žmogaus organizmui. Jis toks pat svarbus, kaip sveika mityba ir fizinis aktyvumas, o gal net svarbesnis.

Blogai miegant didėja atsparumas insulinui ir apetitą sukeliančių hormonų aktyvumas. Taip pat mažėja fizinis ir protinis organizmo potencialas.

Be to, nekokybiškas miegas yra vienas iš pagrindinių individualių rizikos veiksnių, dėl kurių ateityje žmogus gali priaugti svorio ir nutukti. Vienas tyrimas parodė, kad trumpai miegant nutukimo rizika vaikams padidėja 89 %, o suaugusiems – 55 %.

2. Pasirūpinkite, kad jūsų žarnynas būtų sveikas, vartodami probiotikus ir skaidumas

Žarnyno bakterijos arba žarnyno mikroflora, kartais vadinamos „pamirštu organu“. Šios bakterijos yra ypač svarbios visais sveikatos aspektais. Žarnyno bakterijų nebuvimas yra susijęs su kai kuriomis pagrindinėmis lėtinėmis ligomis, įskaitant nutukimą.

Gerai žarnyno mikroflorai palaikyti rekomenduojama vartoti maistą, kuriame yra probiotikų (jogurtus, raugintus kopūstus), vartoti maisto papildus su probiotikais ir valgyti daug skaidulų turinčius produktus. Maistinės skaidulos skatina gerųjų bakterijų dauginimąsi žarnyne.

3. Gerkite vandenį, ypač prieš valgį

Vanduo yra labai naudingas mūsų organizmui. Visų pirma vanduo gali padėti organizmui sudeginti daugiau kalorijų.

Dviejų tyrimų metu buvo nustatyta, kad vanduo gali pagerinti medžiagų apykaitą 24-30 % per 1–1,5 valandos. Taigi, jei išgersite 2 litrus (67 oz) vandens – jūsų organizmas papildomai sudegins iki 96 kalorijų.

Vandenį geriausia gerti pusę valandos prieš valgį. Vieno tyrimo metu nustatyta, kad prieš kiekvieną valgymą išgėrus pusę litro vandens, numetama 44% daugiau svorio.

4. Gamindami mėsą, stenkitės jos nepervirti ir nesudeginti

Mėsa gali būti labai maistinga ir sveika mūsų mitybos dalimi. Joje yra labai daug baltymų ir įvairių organizmui reikalingų maistingųjų medžiagų.

Problemos valgant mėsą atsiranda tada, kai mėsa, ją gaminant, perverdama ir sudeginama. Dėl to mėsoje gali atsirasti kenksmingų cheminių junginių, kurie didina vėžio riziką.

Taigi, valgykite mėsą, tik jokiu būdu jos nepervirkite ir nesudeginkite.

5. Prieš miegą venkite ryškios šviesos

Vakarais ryški šviesa silpnina miego hormono melatonino gamybą organizme.

Akiniai gintaro spalvos stiklais vakare padeda apsaugoti akis nuo mėlynos šviestos. Būnant su tokiais akiniais, organizme gaminasi melatoninas taip, kaip būnant visiškoje tamsoje, ir pagerėja miego kokybė.

LEAVE A REPLY