Šaltalankių aliejus jūsų odai

0
4731

Apie šaltalankių aliejaus naudą neabejotinai esate daug girdėję – tai nuo seno naudota natūrali priemonė, kuri pasižymi pačiais įvairiausiais privalumais.

Šaltalankių aliejuje yra daugiau nei 190 maistingųjų medžiagų ir fitomedžiagų. Jame esančio vitamino C kiekis yra 12 kartų didesnis nei apelsinų. Šaltalankių aliejus, kuris išgaunamas tiek iš šaltalankių sėklų, tiek ir iš jo vaisių – turi daug karotenoidų, tokotrienolių ir tokoferolių. Jame yra daugybė antioksidantų, tokių kaip fenoliai, terpenai ir kt. Be to, šaltalankių aliejuje yra daug vitamino A, C ir E, beta karotino ir augalinių sterolių. Be abejo, negalima nepaminėti, kad šiame aliejuje yra ir didelis kiekis anglies, geležies, seleno ir mangano. Šaltalankių aliejus taip pat yra puikus omega 3, 6, 7 ir 9 šaltinis.

Dėl savo galingų maistingųjų medžiagų, vitaminų, mineralų ir su laisvaisiais radikalais efektyviai kovojančių enzimų, šaltalankių aliejus yra tiesiog tobula priemonė, gelbėjanti mūsų odos priežiūrai.

  • Kova su odos senėjimu: kaip jau buvo minėta, šaltalankių aliejuje yra enzimų, kurie yra nepamainomi pagalbininkai kovoje su laisvaisiais radikalais. Pastarieji gali paskatinti odos senėjimo procesus, todėl reguliariai naudojant šaltalankių aliejų, to galima išvengti.
  • Glikacija: tai odoje pasireiškiantys neigiami simptomai, kuriuos sukelia pernelyg didelis mūsų organizme esantis gliukozės kiekis. Kai valgome per daug cukraus, bėgant laikui galime pastebėti ankstyvus odos senėjimo požymius. Šaltalankių aliejus padeda tam užkirsti kelią, atstatydamas kolageno ir elastino ląstelių struktūrą
  • Rožinė (arba raudonieji spuogai): šaltalankių aliejus taip pat yra labai efektyvi šios odos problemos sprendimo priemonė. Rožinė yra ūminis uždegiminis susirgimas, kuris nulemia raudonų spuogelių ant veido odos atsiradimą. Kadangi šaltalankių aliejuje yra daug efektyviai veikiančių priešuždegiminių medžiagų, jis gali šią problemą išspręsti.
  • Suminkština ir drėkina: kadangi šaltalankiuose yra daug vitamino E, šaltalankių aliejus gali įsiskverbti į vidinius odos sluoksnius, sulaikydamas juose drėgmę ir suminkštindamas audinius.
  • Aknė: šaltalankių aliejus yra viena iš populiariausių natūralių priemonių, puikiai tinkančių kovai su aknės problema. Reguliarus šaltalankių aliejaus naudojimas odos, kuri pažeista aknės, priežiūrai, padeda išlyginti ir sutvirtinti odą, paverčiant ją švelnesne, mažiau sudirgusia ir švaresne. Be to, šaltalankių aliejus gali padėti sumažinti odos surandėjimą, uždegimus ir kitus neigiamus aknės sukeltus padarinius.

Taigi, jau seniai žinoma, kad šaltalankių aliejus, dėl savo ypatingai efektyvių ir natūralių savybių, yra tobula odos puoselėjimui skirta priemonė, kurios jokiu būdu neturėtume pamiršti.

LEAVE A REPLY