Kad ir kur keliausite, jei tai darote atostogoms puikiai tinkančiu laikotarpiu, turite suprasti, kad visas pasaulis darys tą patį. Tačiau, kaip bebūtų, neleiskite, kad ilga keleivių patikra oro uostuose, prasti vairuotojai ir ilgos klientų eilės parduotuvėse, muziejuose ir kitose turistų pamėgtose vietose jus nuviltų. Pateiksime jums keletą patarimų, kurie padės išgyventi atostogų sezoną.

Atlikite savo namų darbus

Pasistenkite pasidomėti alternatyviais keliais, jei tam tikru kelionės metu susidursite su didžiuliais kamščiais, avarijomis, kelio užkardomis ar kitais neplanuotais nepatogumais. Galbūt jūsų lankomoje šalyje yra kur kas ilgesnių, tačiau labai gražia panorama ir nedideliu transporto priemonių judėjimu pasižyminčių kelių? Suradę tokį kelią ir kelionės metu stabtelėję keliose įdomiose turistinėse vietose, galėsite paįvairinti savo kelionės laiką ir taip pat turėsite progą lengviau atsipūsti. Be to, prieš skrisdami lėktuvu įsitikinkite, kad įsigilinote į oro linijų taikomus apribojimus ir taisykles – tai leis išvengti įvairių nemalonumų.

Kelionė automobiliu
Alternatyvūs maršrutai gali praturtinti jūsų kelionę.

Būkite kompiuterizuoti

Nors greičiausiai ne kartą girdėjote teiginius, jog geriausias poilsis yra tuomet, kai savo užnugaryje paliekame visus kompiuterius, telefonus ir planšetes, tačiau vis dėlto, kai vykstate į užsienio šalį – visa tai yra tiesiog būtina, antraip rizikuojate susidurti su milžiniškomis problemomis. Į savo išmanųjį telefoną įsirašykite skrydžių programėlę, kuri padės jums lengviau susiorientuoti ir nepraleisti savo skrydžio. Taip pat nepamirškite ir žemėlapių bei kitų išmanių programėlių, kurios užtikrins jūsų sklandesnę kelionę.

Kelioninės mobiliosios programėlės
Mobiliosios programėlės gali palengvinti jūsų kelionę.

Nesivežkite daug daiktų

Jei galite, išvenkite bagažo skyriuje paliekamų lagaminų. Trumpiau tariant, į kelionę įsidėkite tik tiek daiktų, kiek telpa į krepšį ar lagaminą, leidžiamą su savimi turėti lėktuvo salone. Tokiu atveju ne tik sutaupysite daug laiko, nes nereikės laukti bagažo atsiėmimo eilėje, tačiau taip pat galėsite lengviau ir sklandžiau keliauti. Tuo tarpu, jei to padaryti nepavyks ir į kelionę pasiimsite papildomą bagažą, nepamirškite visų svarbiausių daiktų turėti savo rankiniame bagaže.

Rankinis bagažas
Mažiau bagažo – mažiau rūpesčių.

Pasiimkite ausų kištukus

Greičiausiai oro uosto laukiamajame neužsiimsite joga, kai norėsite atsipalaiduoti ir pailsėti, todėl vienas iš geriausių ir paprasčiausių būdų, padedančių atitrūkti nuo stresą keliančios ir triukšmingos aplinkos – yra garso slopinimas. Lengviausia tai padaryti į pagalbą pasitelkiant ausų kištukus. Šalimais lėktuve sėdintis verkiantis vaikas? Ausų kištukai! Garsiai sklindanti muzika iš jus vežančio vairuotojo automobilio? Ausų kištukai! O jei norite dar labiau atsipūsti, kartu pasiimkite ir miego akinius.

Ausų kištukai
Ausų kištukai ir miego akiniai pagelbės kelionės metu.

Neleiskite sau išalkti

Kai jūsų pilvas groja maršą, jūs negalite blaiviai mąstyti, todėl kyla rizika nusukti netinkamu keliu, priimti prastą sprendimą ar dar blogiau – praleisti savo skrydį. Kartu su savimi pasiimkite užkandžių ir gėrimų. Tai užtikrins, kad jūs ir jūsų šeimos nariai ar kelionės draugai visuomet bus sotūs ir žvalūs. Be to, prieš sėsdami į lėktuvą, taip pat nepamirškite užkąsti, kad lėktuve nereikėtų pirkti oro linijų maisto.

Užkandžiai
Keliaudami nepamirškite užkandžiauti – tai leis išvengti alkio jausmo.

Dovanas siųskite arba dovanokite dovanų korteles

Oro uostų atstovai rekomenduoja keliautojams kartu su savimi neskraidinti jau supakuotų dovanų, kadangi patikros punkte dovanos gali būti išpakuotos, siekiant užtikrinti saugumą. Todėl jei į užsienio šalį norite skraidinti dovanas, geriau jas išsiųskite dar būdami savo šalyje arba padovanokite dovanų korteles – pastaruoju atveju tikrai nesusidursite su jokiais nepatogumais.

Dovanų kortelės
Vietoje supakuotų dovanų, lėktuvu skraidinkite dovanų korteles.

Keliaukite ne piko metu

Jei nenorite laukti ilgose ir varginančiose keliautojų eilėse, nekeliaukite piko metu. Iš anksto pasidomėkite, kurios dienos yra pačios populiariausios keliautojų tarpe, o jei vis dėlto neturite kitos išeities kaip skristi prieš pačias šventes, tuomet nusiteikite, kad teks gerokai palaukti. Tuo tarpu, jei jūsų skrydis bus šventinę dieną – tikėtina, kad eilių išvengsite.

Remiantis skrydžių statistika matyti, kad lėktuvai, kuriais skrydžiai vykdomi pirmoje dienos pusėje (naktį arba ryte) kur kas dažniau galutinį tikslą pasiekia laiku. Todėl nuskridę ankstyvu metu, taip pat išvengsite ir transporto priemonių spūsčių.

Kelionės piko metu
Venkite skrydžių piko metu.

Keliaukite labai anksti arba labai vėlai

Kaip jau supratote, ankstyvas skrydis gali padėti jums išvengti didelių nepatogumų ir laiko gaišaties. Tačiau tai taip pat padeda ir tuomet, jei jūsų ankstyvas skrydis bus netikėtai atšauktas. Tokiu atveju galėsite be vargo pasinaudoti skrydžiu, vykdomu dar tą pačią dieną, tik vėlesniu laiku. Be to, prie patikros punktų bus kur kas mažesnės eilės. Todėl jei nepavyksta išvykti dienos pradžioje, pasidomėkite skrydžiais, vykdomais vėlai vakare.

Ankstyvas skrydis
Ankstyvi ir vėlyvi skrydžiai sulaukia mažiau turistų.

Būkite pasiruošę įvairiems nemalonumams

Turite tik vieną valandą persėsti į kitą lėktuvą? Keliaujate labai nepalankiu sezonu ir prastu oru? Galvokite į priekį ir būkite pasiruošę įvairiems nesusipratimams. Pavyzdžiui, į oro uostą atvykite gerokai anksčiau nei prasidės registracija į jūsų būsimą skrydį. Net jei žada puikų orą, su savimi turėkite labai šiltų drabužių. Nepamirškite pasiimti ne tik kreditinę kortelę, tačiau ir grynųjų pinigų. Patarimų, padedančių išvengti įvairių neplanuotų situacijų, gali būti labai daug, todėl vadovaukitės elementaria logika ir savo nuojauta.

Vėlavimas į skrydį
Keliaukite būdami pasiruošę įvairiems nepatogumams.

Nepatogumus paverskite smagiomis istorijomis

Pernelyg draugiškas ir daug plepantis keleivis skrydžio metu, ilgam laikui atidėtas skrydis, prarastas bagažas, nuskilęs batelio kulniukas – visa tai kelia labai didelį stresą, tačiau galiausiai šios negandos gali tapti puikiomis istorijomis prie pietų stalo, todėl pasistenkite į visą tai žvelgti su šypsena. Tai padės jūsų kelionę paversti kur kas malonesne.

Su šypsena
Nesureikšminkite kelionėje kylančių nemalonumų.

LEAVE A REPLY