Keliaujate pasivaikščioti? Nepamirškite dujokaukės! Tai rekomenduojama kiekvienam Japonijai priklausančios Miyakejima salos gyventojui. Nepaisant to, kad suaktyvėję vulkaniniai procesai sukėlė nuodingų dujų išsiskyrimą į aplinką, o 2000 m. net 3600 gyventojų buvo priversti evakuotis iš Miyakejima salos Japonijoje, kai kurie salos gyventojai iki šiol nenori jos palikti.

Miyakejima salos gyventojai
Dujokaukes dėvintys Miyakejima salos gyventojai.

Miyakejima saloje jau seniai pastebima labai aktyvi vulkaninė veikla – per praėjusį amžių vulkanai išsiveržė net šešis kartus. Patys didžiausi išsiveržimai įvyko 2000 m. birželio mėn., kai po 17 metų pertraukos išsiveržė Oyama ugnikalnis. Po ugnikalnio išsiveržimo sekė 17 500 žemės drebėjimų, įvykusių tarp birželio 26 d. ir liepos 21 d.

Miyakejima ugnikalnis
Saloje besiveržiantis ugnikalnis.

Ugnikalnių išsiveržimo ir žemės drebėjimų metu, pelenų debesys užklojo visą Miyakejima salą. Kiek vėliau didžiulis kiekis kenksmingo sieros dioksido ėmė reguliariai veržtis iš žemės gelmių, 20 proc. salos paverčiant negyvenama. Praėjus trims mėnesiams, valdžia ėmėsi veiksmų ir rugsėjo mėn. įvykdė masinę salos gyventojų evakuaciją.

„Dujokaukių“ turizmas yra didžiulė ir populiari atrakcija turistams

Penkerius metus Miyakejima buvo paskelbta uždrausta sala – ji tapo nuo civilizacijos atskirtu pasauliu, kuriame vyravo mirę medžiai, išnykusi augmenija, surūdiję automobiliai ir tuščios gatvės – tai bylojo apie šios salos pabaigą. Oyama ugnikalnis dar ištisus du metus po jo išsiveržimo, į aplinką kasdien išskirdavo nuo 10 000 iki 20 000 tonų sieros dioksido. Tačiau po penketo metų, evakuacijos įsakymas buvo panaikintas ir 2005 m. salos gyventojai vėl galėjo grįžti į savo namus.

Miyakejima kariškiai
2005 m. salos gyventojams buvo leista sugrįžti į savo namus.

Nors kai kurie gyventojai nusprendė pasilikti naujuose namuose Tokijuje, vis dėlto apytiksliai 2800 nusprendė sugrįžti – šįkart su dujokaukėmis. Ir nepaisant to, kad sala vėl apgyvendinta, beveik trekšdalis Miyakejima salos iki šiol yra negyvenama, o vietos valdžia reguliariai vykdo gyventojų sveikatos patikrą.

Tačiau besiveržiančios kenksmingos dujos ir kiti saloje tykantys pavojai nesulaiko turistų nuo lankymosi šioje saloje. „Dujokaukių“ turizmas yra didžiulė ir populiari atrakcija turistams – dujokaukėmis prekiaujama tiek keltuose, tiek ir vietinėse parduotuvėse. Turistai taip pat gali užsisakyti ekskursijas po apleistus namus, pamatyti sumaitotus automobilius ir lavos beveik sunaikintą mokyklos sporto salę – nepamirštant ir karštųjų versmių, kurių dėka turistai gali atsipalaiduoti ir vėl pasijusti besimėgaujantys puikiu bei smagiu laisvalaikiu.

LEAVE A REPLY