Kai telefonas tampa mirties priežastimi

0
3504
FaceTime

Technologijų bendrovių gigantės itin dažnai bylinėjasi teismuose dėl vienokių ar kitokių nelaimių, nutikusių naudojant konkrečius prietaisus. Dalis tokių skundų gana logiški, pateisinami ir verčiantys kompanijas prisiimti atsakomybę. Kita vertus, tam tikri atvejai nustebina net ir visko mačiusius teisėjus. Visame pasaulyje puikiai žinoma kompanija „Apple“ visai neseniai buvo apkaltinta mergaitės žūtimi nelaimingo įvykio kelyje metu.

Sutuoktinių pora iš Teksaso, JAV, kreipėsi į teismą dėl savo penkiametės dukters žūties avarijos metu. Nelaimė įvyko greitkelyje, kuomet į šeimos automobilį atsitrenkė kita transporto priemonė, taip sumaitojusi abu automobilius, jog vairuotoją ir už jo sėdėjusią mažametę reikėjo gelbėti specialių tarnybų pagalba. Sunkiai sužalotas vyras po kurio laiko pasveiko, tačiau mergaitė greitai mirė ligoninėje. Dėl šio įvykio tėvai apkaltino „Apple“ kompaniją, kadangi kitos transporto priemonės vairuotojas naudojo jos kurtą „FaceTime“ programėlę. Nelaimės palaužta pora argumentavo tuo, kad programėlė veikė taip, jog net ir vairuojant būtų pasiekiama telefono savininkui. Tėvų teigimu, kompanija turėjo pasirūpinti programėlės kontrolės funkcijomis, galinčiomis padėti išvengti tokios tragiškos avarijos.

Kol kas ši byla dar nėra išspręsta, bet pamoka – aiški. Nepriklausomai nuo to, ar naudojatės „Apple“ ar kitos kompanijos telefonais, vertėtų juos padėti į šalį, kuomet sėdate prie automobilio vairo. Taip ne tik būsite atidesni kelyje, bet ir išvengsite galimų nelaimių bei išsaugosite kitų žmonių gyvybes.

LEAVE A REPLY