Bauginantys faktai apie sveikatą

0
3945
Sveikata
  • Ne tik kosulys ir čiaudulys gali platinti įvairias ligas. Vos viena bakterinė ląstelė gali labai sparčiai daugintis, per mažiau nei 24 val. pavirsdama į daugiau nei 8 mln. bakterijų ląstelių. Todėl tiesiog pabandykite įsivaizduoti, kas dedasi ant tualeto durų rankenos, kurią ką tik palietėte, ir kiek daug bakterijų yra ant aplinkinių žmonių rankų, kurias spaudžiate sveikindamiesi.
  • Musės neminta įprastu švariu maistu. Jos išvemia savo skradžio turinį ant maisto, tam, kad prieš valgydamos jį suminkšintų. Musės valgo viską – nuo išmatų, iki jūsų ką tik pagamintos vakarienės. Tuo tarpu kalbant apie išmatas, įprastai viduriuose yra daugiau nei 100 mljrd. įvairias ligas galinčių sukelti organizmų, iš kurių kai kurie patenka į orą ir ant klozeto – net ir tuomet, kai nuleidžiate vandenį (ir nepaisant to, kad klozeto dangtis gali būti nuleistas). Todėl, kai vykdote valymo darbus, labai didelį dėmesį skirkite visoms dažnai liečiamoms vietoms, ant kurių gali būti patekę bakterijų (pvz., viso klozeto dalys, durų rankena, kriauklės čiaupas, grindys, šviesos jungikliai ir kt.
  • Įvairūs virusai sukelia įprastinias peršalimo ligas ir gripą, tačiau visa tai dažniausiai sklinda oru, kai infekuotas žmogus nusičiaudi, nusikosti ar kvėpuoja. Kai nusičiaudite, jūsų organizmas atsikrato infekuotų ląstelių. Čiaudulio metu į aplinką 9 metrų atstumu pasklinda daugiau nei 100 000 virusinių ląstelių. Be to, įdomu tai, kad žmonės, kurie yra peršalę, virusą gali pradėti skleisti dar prieš dvi dienas nuo akivaizdžių simptomų pasirodymo ir dar keturias dienas ligai pasitraukus. Vidutiniškai suaugę žmonės per metus su peršalimo ligomis susiduria nuo dviejų iki trijų kartų. Tuo tarpu mokyklinio amžiaus vaikai – dvylika ir daugiau kartų.
  • Nenaudokite akių šešėlių, jei į akį pateko infekcija – tai tik dar labiau paaštrins problemą. Jūs taip pat galite perkelti bakteriją ant akių šešėlio, aplikatoriaus arba savo piršto pagalba. Taip pat atkreipkite didelį dėmesį į tai, kaip įvairiose kosmetikos prekių parduotuvėse makiažo meistrai naudoja makiažo priemones ant jūsų veido. Jūs tikrai nenorite, kad būtų pasitelkiami jau naudoti šepetėliai bei kitos kosmetikos priemonės. Tai tik dar kartą mums primena, kad niekada nenaudotumėme lūpų pieštuko, jei esame peršalę – tai ant jo perkeltų bakterijas. Na ir galiausiai, niekada nesidalinkite pudra, nes tai yra vienas iš lengviausių ir dažniausių būdų pernešti akių infekciją (pvz., konjunktyvitą).
  • Karpų virusas yra užkrečiamas. Odos ląstelės, esančios ant karpų, išskiria tūkstančius virusų, todėl palietus karpą ir ant jos esančias odos ląsteles, galima labai lengvai užkrėsti kitus. Be to, skaičiuojama, kad net 6-9 mln. amerikiečių kenčia nuo pėdų grybelio, todėl jei norite to išvengti – stenkitės tinkamai pasirūpinti savo pėdomis, išsaugant jas švariomis ir sausomis. Tačiau nuo to labai sudėtinga apsisaugoti, jei sporto klube ar baseine naudojatės bendrais dušais. Nuo pėdų grybeliu sergančio žmogaus kojų prausimosi metu gali atsiskirti nedidelė odos dalelė, kuri pasieks jūsų pėdas, tokiu būdu pernešant infekciją. Kai tai įvyksta, įprastai infekcija pakankamai greitai pasklinda ant odos.
  • Aukštakulniai bateliai, kurių kulniukas siekia 4 cm, gali įtakoti kulkšnies lūžį ar patempimą (tai taip pat gali nulemti ir kelio bei nugaros traumas). Smailianosiai bateliai gali sukelti kojos nykščio skausmus ir nykščio kaulo deformaciją.
  • Neapleiskite savo barzdos. Jei ja nesirūpinsite, tuomet ji ims skleisti tokį patį kvapą kaip ir prakaituojančios pažastys. Nešvariose barzdose veisiasi ta pati bakterija kaip ir pažastyse. Barzdos, kurios nėra reguliriai prižiūrimos ir šukuojamos, yra ideali aplinka utėlių veisimuisi.
  • Dantis turėtumėte valyti bent du kartus per dieną. Dantų apnašos sukuria terpę bakterijų dauginimuisi, o tai įtakoja blogą burnos kvapą ir dantų ligas.

LEAVE A REPLY