Naujiena visiems, besidomintiems gamta – gyvūnų karalystėje – naujas karalius. Susipažinkite, tai itin nedidelis (smėlio grūdelio dydžio) padaras, vadinamas Saccorhytus coronarius. Pasak jį tyrinėjančių mokslininkų, jis yra pats tolimiausias žinomas ir iki šiol atrastas žmonių protėvis.
Mokslininkai, tyrinėję fosilijas Kinijoje, atrado šio gyvio liekanų, siekiančių bene 540 mln. metų. Atradimai aprašyti populiariame gamtos mokslų žurnale „Nature“. Pasak mokslininkų, šis itin mažas gyvis gali būti laikomas pačiu primityviausiu iš iki šiol aptiktų antriniaburnių atstovų, kurie yra vadinami didžiosios dalies rūšių protėviais (stuburinių, taip pat). Gyvis yra apytiksliai vieno centimetro dydžio ir, kaip teigiama, galėjo gyventi giliame jūros dugne, įsitaisęs tarp smėlio smilčių. Gyvio oda turėjo būti itin plona ir lanksti, kaip ir raumenys, tam, kad šis galėtų išgyventi tokiomis sąlygomis.
Daroma prielaida, kad šis padaras judėjo raumenų susitraukimo pagalba. Keisčiausia tai, jog gyvis neturėjo išangės, kas reiškia, kad jis ir maitinosi, ir tuštinosi per tą pačią angą.
Su mikroskopo pagalba išnagrinėjus gyvio sandarą, pastebėta, kad ši itin detali.
Iki šio protėvio atradimo, buvo tyrinėti ir kiti antriniaburniai, kurių amžius siekė 510-520 mln. metų, tačiau jie skyrėsi vienas nuo kito, todėl nebuvo galima identifikuoti, kokia galėjo būti bendrojo protėvio išvaizda.
Mokslininkų teigimu, gyvio kūnas buvo simetriškas, lygiai taip pat kaip ir stuburinių. Taipogi, šis gyvis turėjo kūgio formos struktūras ant savo kūno, pro kurias iš organizmo pasišalindavo vanduo.